Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Champagne Forget-Chemin

Dom Szampański Forget-Chemin, aktywny od 1930 r., znajduje się na terenie Premier Cru – Ludes-Le- Coquet. Właśnie tutaj rodzina Forget od czterech już pokoleń zajmuje się uprawą winorośli i produkcją szerokiej gamy szampanów. Winnice producenta obejmują następujące terroirs: Mailly, Verzenay, Ludes, Taissy, Pevy, Treslon, Chigny-les-Roses, Faverolles, Vandières, Verneuil, Port-à-Binson.

Winnice Forget-Chemin zdominowane są przez szczep Pinot Meunier (niemal 70%), ale obecne są tu również pozostałe szampańskie szczepy: Pinot Noir (17%) oraz Chardonnay (13%).

FORGET CheminPo – kolejno – Eugène, Paul i Edmond stery Maison przejął Thierry, dyplomowany enolog, który – zgodnie z rodzinną tradycją – dba o 13 hektarów winnic, a także osobiście nadzoruje, jak przystało na prawdziwego récoltant-manipulant (i członka Club Trésors de Champagne od zarania jego dziejów), wszystkie etapy powstawania i komercjalizacji szampana.

Producent znany jest z jubilerskich standardów tworzenia szampana i dużej troski o jakość – mamy tu do czynienia z niespotykanym perfekcjonizmem właścicieli w dążeniu do własnej winiarskiej doskonałości. Roczna produkcja Maison to ok. 100 000 butelek.

Od 2014 r. producent szczyci się certyfikatem Haute Valeur Environnementale 3.