Drukuj
Odsłony: 372

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Champagne Forget-Chemin

Dom Szampański Forget-Chemin, aktywny od 1930 r., znajduje się na terenie Premier Cru – Ludes-Le- Coquet. Właśnie tutaj rodzina Forget od czterech już pokoleń zajmuje się uprawą winorośli i produkcją szerokiej gamy szampanów. Winnice producenta obejmują następujące terroirs: Mailly, Verzenay, Ludes, Taissy, Pevy, Treslon, Chigny-les-Roses, Faverolles, Vandières, Verneuil, Port-à-Binson.

Winnice Forget-Chemin zdominowane są przez szczep Pinot Meunier (niemal 70%), ale obecne są tu również pozostałe szampańskie szczepy: Pinot Noir (17%) oraz Chardonnay (13%).

FORGET CheminPo – kolejno – Eugène, Paul i Edmond stery Maison przejął Thierry, dyplomowany enolog, który – zgodnie z rodzinną tradycją – dba o 13 hektarów winnic, a także osobiście nadzoruje, jak przystało na prawdziwego récoltant-manipulant (i członka Club Trésors de Champagne od zarania jego dziejów), wszystkie etapy powstawania i komercjalizacji szampana.

Producent znany jest z jubilerskich standardów tworzenia szampana i dużej troski o jakość – mamy tu do czynienia z niespotykanym perfekcjonizmem właścicieli w dążeniu do własnej winiarskiej doskonałości. Roczna produkcja Maison to ok. 100 000 butelek.

Od 2014 r. producent szczyci się certyfikatem Haute Valeur Environnementale 3.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.