dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Buty do nauki chodzenia
Lifestyle

Buty do nauki chodzenia wspomagające rozwój dziecka

Rodzice zobowiązani są do zapewniania prawidłowych warunków rozwojowych dla dziecka. Właściwe wspomaganie malucha sprawia, że wykształcają się w nim nowe umiejętności.

Rodzice zobowiązani są do zapewniania prawidłowych warunków rozwojowych dla dziecka. Właściwe wspomaganie malucha sprawia, że wykształcają się w nim nowe umiejętności. Pamiętać jednak należy, iż nie powinno się zmuszać pociechy do przedwczesnego chodzenia czy mówienia – każdy maluch rozwija się w indywidualnym tempie. Kiedy najlepiej jest zakupić buty do nauki chodzenia?

nauka chodzenia

Zakup pierwszego obuwia dla dziecka

Swoje pierwsze kroki maluch stawiać powinien w maksymalnie naturalnych warunkach. We wczesnej fazie nie jest zatem konieczne zakładanie dziecku bucików. Doświadczanie stymulujących bodźców bosą stopą bezpośrednio wpływa na kształtowanie się nóżki dziecka. Prawdziwymi szczęściarzami są rodzice dysponujący przydomowym ogrodem. Stąpanie po trawie dostarczyć może dziecku wielu emocji i niezwykłych wrażeń. Zanim jednak pozwolimy maluchowi chodzić po ziemi, koniecznie musimy oczyścić otoczenie z potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów. Zagrożenie czyhać może na każdym kroku. Na podłożu nie mogą znajdować się zagrażające zdrowiu dziecka przedmioty. Dodatkowo ważne jest także właściwe zabezpieczenie mebli, które są na wyciągnięcie ręki pociechy.

Buty do nauki chodzenia przydać się mogą podczas spacerów. Wraz z wiekiem maluch domagał się będzie opuszczenia wózka. Oczywiście rodzic nie może pozwolić dziecku na stąpanie bosą stopą po nieznanym podłożu – wówczas założenie odpowiedniego obuwia jest niezbędne. Zazwyczaj dzieje się to około pierwszego roku malucha.

Czym cechować musi się obuwie dla dziecka?

Buciki dla dziewczynki lub chłopca zakupione muszą być u renomowanego sprzedawcy. Niestety rynek przepełniony jest produktami, które niekoniecznie wspomagają we właściwy sposób rozwój umiejętności chodzenia u dziecka. Wykonanie obuwia oparte powinno być na wysokiej jakości materiałach. Najczęściej wykorzystuje się nowoczesne membrany oraz naturalną skórę. Zastosowanie tworzyw tego typu zapewnia właściwą miękkość i przewiewność. Cechy te są bardzo ważne, bowiem gwarantują prawidłową cyrkulację powietrza. Obuwie nie może być zbyt ciężkie, ponieważ dodatkowe obciążenie powodowałoby nieprawidłowości w poruszaniu się malucha.

Elastyczna podeszwa zginać musi się w okolicy 1/3 swojej długości – wówczas zminimalizowane jest ryzyko ograniczenia ruchów stopy dziecka. Nie należy także umieszczać w obuwiu zbędnych wkładek bądź wkładek ortopedycznych. W przypadku wakacyjnego wyjazdu w pobliżu morza lub jeziora warto jest zaopatrzyć się w attipasy do wody. Są to buciki przystosowane do poruszania się po plaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.