dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

peruka
Uroda

Czynności, których należy unikać w peruce

Peruka to szybki i wygodny sposób na zmianę wizerunku. Dzięki niej możliwe jest również zwiększenie pewności siebie i atrakcyjności, zwłaszcza podczas choroby związanej z wypadaniem włosów. O wyrób należy jednak odpowiednio dbać, aby móc jak najdłużej cieszyć się jego wysoką jakością i ładnym wyglądem. W poniższym artykule wymieniamy kilka czynności, których nie należy wykonywać w peruce. Mogą one bowiem doprowadzić do jej trwałego uszkodzenia.

Dostępne na rynku peruki różnią się nie tylko wyglądem, ale również właściwościami i metodami pielęgnacji. O peruki naturalne należy dbać w nieco inny sposób niż o produkty syntetyczne, ponieważ wykonane są z różnych materiałów. Osobom, którym zależy na wykonywaniu prawie wszystkich czynności w peruce, polecamy wyroby zrobione z włosów naturalnych. Peruki naturalne są bardziej wytrzymałe i odporne na różne warunki, dzięki czemu nie ulegną tak szybko uszkodzeniu. Kosztują jednak znacznie więcej niż wyroby syntetyczne, dlatego na ich wybór decydują się głównie osoby, które chcą nosić perukę na co dzień.

Uprawianie sportu w peruce

W peruce wyróżniającej się wysoką jakością można wykonywać większość czynności. Wyroby zostały stworzone w taki sposób, aby możliwe było w nich normalne funkcjonowanie. Dzięki temu nie trzeba się obawiać nawet warunków pogodowych takich jak silny wiatr czy deszcz. Nie są one w stanie uszkodzić produktu odpowiednio zamocowanego na głowie. Pracownik sklepu z perukami Świat Peruk Katowice mówi: Osoby noszące peruki nie muszą rezygnować z uprawiania sportu. Bez problemu można w nich biegać, jeździć na rowerze czy tańczyć. Należy jedynie pamiętać o właściwym przymocowaniu wyrobu do głowy, dzięki czemu będzie się on odpowiednio trzymał i nie spadnie. W peruce naturalnej możliwe jest uprawianie wszystkich rodzajów sportu. Natomiast wyroby syntetyczne nie są zalecane do pływania, gdyż ich długotrwałe moczenie w chlorowanej wodzie może doprowadzić do zniszczenia.

Czego nie robić, aby nie zepsuć peruki?

Najważniejszą czynnością, której nie powinno się robić w peruce, jest spanie. Dotyczy to zarówno wyrobów naturalnych, jak i syntetycznych. Długie noszenie produktu może sprawić, że skóra głowy będzie się nadmiernie pociła, a materiał ulegnie przegrzaniu. Na jego stan niekorzystnie działa również tarcie o poduszkę. Peruka powinna znajdować się na głowie nie dłużej niż 12 godzin. Na czas snu należy ją zdjąć i odłożyć w bezpieczne miejsce, aby się nie zmechaciła.

Największą zaletą peruki naturalnej jest to, że swobodnie można ją stylizować, a nawet farbować. Takich czynności nie wolno jednak wykonywać w przypadku wyrobu syntetycznego, ponieważ doprowadzi to do jego trwałego uszkodzenia. Produktu wykonanego ze sztucznych materiałów nie powinno się kręcić, prostować czy rozciągać. Niewskazana jest zmiana jego koloru, a także czesanie w momencie, gdy włosy są mokre. Należy je chronić przed działaniem wysokich temperatur, co oznacza, że nie można używać suszarek i lokówek, ale także przebywać w perukach tego rodzaju w solarium czy saunie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.