dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

dekoracje do ogrodu
Kuchnia

Dekoracje do ogrodu – zrób to sam!

Wiosna i lato to najlepsze pory roku na to, aby wprowadzić zmiany w naszym ogrodzie. Pamiętajmy, że domowy ogród to nie tylko miejsce grillowania i spotkań z przyjaciółmi, ale także strefa relaksu, w której odpoczywamy i zażywamy kąpieli słonecznych. Warto zatem przyozdobić to miejsce wedle naszego uznania. W celu zaoszczędzenia pieniędzy dekoracje do ogrodu możemy zrobić samodzielnie. Poniżej przykłady na to, jak zrobić to w szybki i tani sposób.

Kamienne grzybki

Do ich przygotowania będą potrzebne dwa duże kamienie: jeden okrągły ze spłaszczonym wierzchem, drugi płaski, który będzie imitował kapelusz grzyba. Przydadzą nam się również puszki kolorowej emalii. Najładniej prezentują się kamienne muchomory. Ożywiają ogród, poza tym widać je już z daleka. Płaski kamień malujemy zatem czerwoną farbą. Po wyschnięciu nanosimy na niego białe kropki. Jeden kamień osadzamy na drugim i gotowe!

Wiszące lampiony

Tu nie potrzeba wiele komponentów. Wystarczą: szklane słoiki (można wykorzystać też stare znicze), kawałek drutu (np. od wieszaka) oraz łańcucha i podgrzewacze. Górę słoika ciasno oplatamy drutem, do środka wkładamy podgrzewacz. Przez drut przeplatamy łańcuch. Lampiony możemy powiesić w dowolnym miejscu: na drzewie lub na tarasie.

Jak widać, własnoręczne przygotowanie ogrodowych ozdób nie jest trudne. Odrobina wyobraźni, kilkadziesiąt złotych oraz kilka podstawowych przedmiotów i nasz ogród będzie zupełnie odmieniony. Możemy być pewni, że nasi goście również będą zachwyceni zmianami!

artisticzoom.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.