dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Depilator IPL
Lifestyle

Depilator IPL – jak zapewnić sobie gładką skórę?

Gładka skóra przez całe wakacje? A może przez cały rok? Obecnie rynek oferuje naprawdę sporo możliwości – i wcale nie chodzi o gabinety kosmetyczne. Depilator IPL to urządzenie, które można zakupić na użytek domowy. Jak go używać, by osiągnąć jak najlepsze efekty?

Jak działa depilator IPL?

Depilacja odbywa się za pomocą intensywnie pulsującego światła, które degeneruje cebulki włosa. Dzięki temu rosną one wolniej, stają się słabsze, a przez to niewidoczne i niewyczuwalne. Głowicę depilatora IPL należy przyłożyć do oczyszczonej i ogolonej skóry (bez żadnych środków pielęgnujących, nawet bardzo delikatnych), a następnie przesuwać ją centymetr o centymetrze.

Jak często używać depilatora IPL?

Postępujcie zgodnie z zaleceniami producenta. Depilator laserowy będzie przynosił efekty, jeżeli zachowamy regularność stosowania, a więc zabiegi co 2-4 tygodnie, w serii dziesięciu powtórzeń. Z biegiem czasu skóra stanie się naprawdę gładka, a wy będziecie mogli zapomnieć o tradycyjnych formach depilacji. Możemy więcej przeczytać na: https://beautifly.eu/2022/04/29/depilator-ipl-co-to-jest/

Czy depilatory IPL są skuteczne?

Tak, ale warto stosować się do kilku ważnych zasad:

  • Przed zabiegiem skóra musi być dobrze oczyszczona. Mniej więcej na 2-3 tyg. przed depilacją nie opalajcie skóry i nie stosujcie samoopalaczy
  • Po zabiegu nie należy wystawiać skóry na słońce (przez tyle dni, ile zaleca producent)
  • Skóry po zabiegu nie wolno depilować
  • Po użyciu depilatora IPL nie należy trzeć skóry ręcznikiem. Najlepiej pozwolić jej odpocząć
  • Po depilacji nie korzystamy z solarium ani nie aplikujemy samoopalaczy

Depilator IPL – opinie

Jeśli macie wątpliwości odnośnie samodzielnego korzystania z depilatora IPL, zerknijcie na opinie w sieci. I pamiętajcie, że to urządzenie może być wielofunkcyjne i będzie służyło do depilacji różnych części ciała: nóg, pach, okolic bikini i twarzy.

Zanim zaczniecie zabieg upewnijcie się, że skóra nie jest w stanie zapalnym i nie nękają jej żadne infekcje. Co ważne, depilatora IPL można użyć dopiero 6 miesięcy po odstawieniu leków światłouczulających, na przykład retinoidów czy retinolu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.