dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

mieszkanie
Dom i Ogród

Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Rynek mieszkaniowy ciągle się rozwija, powstaje coraz więcej nowych osiedli i mieszkań, które szybko zostają zarezerwowane przez osoby zamierzające kupić lokal. Duże zainteresowanie ofertami mieszkaniowymi sprawia, że ich ceny systematycznie rosną. Szukając czterech kątów do własnego użytku, możemy przebierać w ofertach deweloperskich oraz tych pochodzących z rynku wtórnego. Dlaczego lepiej wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego?

Mieszkanie możemy kupić gotowe z rynku pierwotnego, wtórnego lub wybrać inwestycję deweloperską dopiero w budowie. Wybierając lokal z rynku pierwotnego, musimy zdecydować, czy będziemy korzystać z usług biura nieruchomości, czy ofertę znajdziemy samodzielnie. Podobnie jest przy mieszkaniach z rynku wtórnego. Natomiast decydując się na inwestycję deweloperską, najpierw powinniśmy znaleźć sprawdzonego i wiarygodnego dewelopera. 

Bogata oferta mieszkań

Wybierając nieruchomość z rynku pierwotnego, mamy dostęp do bogatej oferty (np. atrakcyjne mieszkania Grzegórzki w Krakowie). Rynek mieszkaniowy systematycznie się rozwija. Deweloperzy inwestują w nowe osiedla, na których możemy znaleźć lokale w różnych metrażach jak kawalerki, apartamenty oraz mieszkania jedno-, dwu-, a nawet trzypokojowe. Dodatkowo taka oferta umożliwia dostęp do szerokiego asortymentu nieruchomości. Daje także możliwość wyboru odpowiedniego układu pomieszczeń lub dostosowania go do własnych potrzeb.

Pierwszy właściciel

Największym atutem zakupu mieszkania z rynku pierwotnego jest to, że jest ono w idealnym stanie i w momencie jego odbioru stajemy się jego pierwszym właścicielem. Nie musimy zatem wykonywać remontu, co jest częste w przypadku lokali z rynku wtórnego. Możemy samodzielnie zaaranżować przestrzeń, zgodnie z naszymi potrzebami lub gustem. Dodatkowo inwestycje deweloperskie jeszcze w fazie projektowania dają możliwość zaplanowania poszczególnych pomieszczeń i ustalenia ich wielkości. 

Liczne udogodnienia

Decydując się na mieszkanie z rynku pierwotnego, zyskujemy wiele udogodnień. Firmy deweloperskie realizując inwestycje mieszkaniowe, wybierają tereny, gdzie jest dużo przestrzeni zielonych oraz jest dobra komunikacja z innymi dzielnicami miasta. Dodatkowo wokół nowych osiedli znajduje się bogata infrastruktura usługowa, obiekty handlowe oraz centra rozrywki. Standardem takich inwestycji są place zabaw, garaże podziemne lub nadziemne, komórki lokatorskie, windy oraz całodobowy monitoring.

Realizujący projekty, deweloperzy uwzględniają najnowsze rozwiązania z zakresu budownictwa. Stosują wysokiej jakości technologiczne oraz proekologiczne materiały budowlane, co wpływa korzystnie na komfort przyszłych mieszkańców. Przywiązują również dużą wagę do estetyki i funkcjonalności budynków. 

Wybierając mieszkanie z rynku pierwotnego, stajemy się jego pierwszym właścicielem, a to daje duże możliwości aranżacyjne. Wielu kupujących bardzo ceni sobie mieszkania z rynku pierwotnego także z powodu nowoczesnego budownictwa, komfortu, jak również okresu gwarancyjnego. Niezmiernie ważna jest także infrastruktura oraz dostęp do komunikacji oraz terenów zielonych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.