dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

ekogroszek
Dom i Ogród

Efektywne ogrzewanie ekogroszkiem

Nie jest niczym nowym to, że w ciągu zimy musimy efektywnie ogrzewać nasze domy. Do tego zadania większość z nas wykorzystuje tradycyjne rozwiązania. Wielokrotnie spotykać się można, z tym że do ogrzewania wykorzystuje się węgiel czy też drewno opałowe. Natomiast ostatnimi czasy sporo się mówi o stosowaniu ekogroszku. Jest to materiał opałowy, który w zasadzie w sprzedaży pojawił się stosunkowo niedawno. Jednak od razu zaczął on zyskiwać ogromne uznanie. 

Czym jest ekogroszek? 

Ekogroszek jest to materiał, który powstał stosunkowo niedawno. Do produkcji tegoż materiału wykorzystuje się bardzo drobną wersję węgla, która przez wiele lat uważana była za materiał opałowy gorszej klasy. Jak się jednak okazuje, jeśli odpowiednio się ten materiał uformuje to może powstać coś niezwykłego. Ekogroszek zdecydowanie zaliczyć można do bardziej kalorycznych materiałów opałowych. 

Dlaczego warto wybrać ekogroszek? 

Wielokrotnie padają pytania o to, jaka jest cena ekogroszku oraz o zalety tego materiału. Skoro o cenach mowa to trzeba wspomnieć, że ekogroszek jest materiałem, którego cena może być nawet o połowę niższa od ceny węgla. Bardzo łatwo możemy więc policzyć jak duże oszczędności możemy wygenerować w ciągu roku jeśli zdecydujemy się na stosowanie ekogroszku. Kolejną bardzo dużą zaletą omawianego tutaj materiału jest jego kaloryczność. Biorąc pod uwagę parametry ekogroszku można bardzo łatwo wyciągnąć wniosek, że ten materiał praktycznie niczym nie odbiega od węgla czy drewna opałowego, a czasami wręcz go przewyższa. Kaloryczność ekogroszku wynosić może nawet tyle samo co kaloryczność najlepszej jakości węgla. Produkt ten podczas produkcji jest poddawany niejednokrotnie odsiarczaniu. To właśnie cząsteczki siarki odpowiadają za generowanie największych zanieczyszczeń. 

Jaki kocioł sprawdzi się do ogrzewania ekogroszkiem? 

Do spalania ekogroszku najlepiej sprawdzają się nowoczesne kotły grzewcze, które są przeznaczone właśnie do spalania tego materiału. Jednak trzeba wspomnieć, że również starsze kotły radzą sobie świetnie z tym materiałem. Warto więc pomyśleć o zainwestowaniu w ekogroszek, ponieważ może to mieć dla nas wymierne korzyści. Poszukując ekogroszku do ogrzewania swojego domu koniecznie trzeba wspomnieć o tym, aby szukać materiałów o niskim stopniu wilgotności. Tylko dzięki temu będziemy w stanie uchronić nasz przewód kominowy przed uszkodzeniami parą wodną. Poszukujmy ekogroszku, który pochodzi od polskich producentów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.