dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Kuchnia

Jak ciekawie i funkcjonalnie urządzić mały domek letniskowy?

Domek letniskowy to miejsce, gdzie zawsze wracamy z wielką przyjemnością. To miejsce, gdzie w końcu możemy odpocząć i cieszyć się wolną chwilą. Nawet, jeżeli jest on małych rozmiarów może stać się naszym azylem szczęścia i radości. Jak urządzić mały domek letniskowy, aby móc cieszyć się jego wygodą i funkcjonalnością?

Strefy funkcjonalne

Zanim będziemy mogli korzystać z takiego domku musimy wykonać plan, który pomoże nam w kompletnej aranżacji. Mały domek to mała powierzchnia, dlatego należy maksymalnie ograniczyć się ze sprzętem, który jest zbyteczny. Na takie rzeczy nie będzie tu miejsca. Najważniejszym krokiem jest określenie stref funkcjonalnych, które są niezbędne.
Jeżeli w tymże domku będziemy przebywać we dnie i w nocy, to przyda nam się kuchnia, łazienka i sypialnia. Wszystko trzeba tak zaplanować, aby można było z łatwością zachować ciąg komunikacyjny, który ułatwi nam funkcjonowanie. Kuchnia należy do stref ogólnodostępnych, a łazienka razem z sypialnią to strefy prywatne. Panuje jedna bardzo ważna zasada – nawet podczas urządzania zwykłych domów jednorodzinnych. Bliżej wyjścia znajduje się zawsze strefa ogólnodostępna. Im dalej w dom, tym znajduje się coraz więcej strefy prywatnej, gdzie goście ogólnie nie mają na ogół dostępu. Aby móc powiększyć swoją przestrzeń, można postarać się o zabudowanie patio, dzięki czemu sam pokój dzienny zyska. Salon warto połączyć z kuchnią, dzięki czemu cała przestrzeń wyda się o wiele większa,a my zyskamy więcej miejsca na wstawienie stołu do zjadania wspólnych posiłków.

Odpowiednie meble

Skoro mamy już wydzielone pomieszczenia to czas na zakup odpowiednich mebli. W pierwszej kolejności musimy dokładnie wymierzyć wszystkie pomieszczenia, aby móc wiedzieć, w jakie dokładnie meble kuchenne, łazienkowe, sypialniane będziemy mogli zainwestować.
Jeżeli mamy problem ze znalezieniem odpowiedniego zestawu mebli, to zawsze możemy poprosić o wykonanie zabudowy do domku na indywidualne zamówienie. Aczkolwiek należy zastanowić się czy warto? Czy nie lepiej zainwestować w tańsze meble, które czasem będą nawet lekko niedopasowane, ale ich cena nie będzie tak wysoka. W końcu w domku letniskowym nie spędzamy tak dużo czasu, więc jego wyposażenie nie musi być tak idealne. Jeżeli rozejrzymy się w odpowiedni sposób, to zawsze znajdziemy taką zabudowę kuchenną, która na pewno będzie spełniała nasze potrzeby. Pamiętajmy tylko o ograniczeniach w zakupach, aby nie kupować czegoś, co kompletnie w domku letniskowym się nie przyda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.