dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Lifestyle

Jak można zrobić piękne kwiaty z bibuły?

Kwiaty z bibuły cieszą oko bez względu na porę roku. Warto wykonać taki bukiet, który nie potrzebuje nawet specjalnej pielęgnacji i jest w stanie wytrzymać przez długi czas. Kwiaty z bibuły można nawet zrobić z dziećmi, które narzekają na nudę. Jak można zarobić kwiaty z bibuły?

Potrzebne rzeczy

Zanim przejdziemy do czynów, w pierwszej kolejności zakupy, aby mieć wszystkie rzeczy potrzebne do wykonywania takich kwiatów z bibuły. Do wykonania pracy będą nam potrzebne: druty, nożyczki, obcęgi, klej, wata, taśma klejąca, plastry i gumki recepturki. Są to takie produkty, które można otrzymać w zdecydowanej większości sklepów, więc z zakupami na pewno nie będzie problemu.

Miejsce do pracy

Warto przygotować sobie odpowiednie miejsce do pracy. Najlepiej na wykonanie wybrać takie miejsce, gdzie nikt nikomu nie będzie przeszkadzał i będzie mieć można sporo miejsca na zgromadzenie odpowiednich materiałów. Warto mieć pod ręką kilka kolorów bibuły, dzięki czemu będzie można stworzyć kwiaty o dowolnych odcieniach, efektownie prezentujące się w całej okazałości. Skoro już mamy takie miejsce pracy, to czas na działanie.

Wykonanie kwiatów

Skoro już mamy zakupy zrobione i do tego przygotowane miejsce pracy, czas zabrać się za ich wykonanie.
W pierwszej kolejności należy wyciąć płatki kwiatów. Warto postarać się, aby poszczególne paski miały wymiar ok. 12x20cm, aczkolwiek tak naprawdę każdy może sam wybrać ich rozmiar. Ten jest sugerowany. Po wycięciu pasków należy je złożyć kilka razy w mały prostokąt. Potem w uzyskanym prostokącie musimy zaokrąglić jeden z rogów.
Kolejny krok to wykonanie kielicha. Aby móc to zrobić należy wyciąć z bibuły o dowolnym kolorze (np.czerwonym) wyciąć kwadrat o boku ok.15cm. Z tak uzyskanego kwadratu formujemy kielich, wkładając do środka wcześniej przygotowaną małą kulkę papieru. Potem należy owinąć łodygę kielichem, aby środek – kulka – znalazł się na dnie. Całość należy w delikatny sposób owinąć drucikiem.
Do całości należy dodać wycięte wcześniej płatki. Całość owijamy drucikiem, a jego nadmiar najlepiej obcinamy obcęgami. Na samym końcu płatki należy tak wywinąć, aby unosiły się one w stronę kielicha.
Oto pierwszy kwiat, który został przez nas wykonany z bibuły. Jego wykonanie jest bardzo proste, więc nawet małe dzieci poradzą sobie z takim zadaniem. To bardzo fajna propozycja, jeżeli chodzi o dzieci, którym można zaproponować taką ciekawą pracę plastyczna, dzięki której będą one mogły ćwiczyć swoje zdolności manualne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.