dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

buty do pracy
Lifestyle

Jak wybrać odpowiednie buty do pracy?

Każdy, kto wykonuje zawód, w którym zdarzają się urazy i wypadki, zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest dopasowane obuwie ochronne. Zapobiega ono uszkodzeniu stóp, które mogłoby prowadzić do wykluczenia z pracy, a nawet do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Powinno dobrze leżeć na grubej skarpecie i być dobrane tak, by jego rozmiar był w sam raz. Nie mogą być ani za ciasne ani za luźne, żeby prawidłowo spełniać swoje zadanie. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu, żeby praca była bezpieczna oraz wygodna?

Muszą spełniać wymagania odpowiednich norm

Zawsze należy upewnić się, że buty ochronne, które zamierzamy nabyć, mają atest. Jest to gwarancja, że zostały przetestowane w warunkach, którym mają odpowiadać. Inne buty potrzebne są do magazynu, a inne na budowie lub podczas pracy na wiertni. Pierwsze muszą być wzmocnione grubą blachą i odporne na spadające nań przedmioty. W drugim przypadku ważna jest także ochrona kostek. Za to buty wiertnicze mają wzmocniony dodatkową gumą jedynie przód noska, za to są wysokie i odporne na działanie ostrych chemikaliów, które znajdują się w płuczce oraz mają nieślizgającą się podeszwę.

Dobrze jest kupować obuwie ochronne nie sugerując się jedynie jego ceną. Warto zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania oraz na to, żeby materiał, z którego zostały wykonane był przepuszczalny. Dzięki temu stopy nie będą się tak pocić, a ich komfort będzie znacznie wyższy niż w przypadku tanich modeli. To istotne szczególnie w przypadku pracowników, których zmiany są dłuższe niż 8 godzin i często trwają nawet pół doby.

Nie zawsze potrzebne są blaszane wzmocnienia

Buty ochronne to także takie, których używa się w pracach, które nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Są to między innymi śniegowce dla osób, które odśnieżają ulice oraz parkingi albo gumowce dla tych, którym w pracy zdarza się brodzić po kostki w wodzie. Niezależnie jednak od ich przeznaczenia, zawsze należy się upewnić, że zostały dopuszczone do konkretnego rodzaju prac, w których zamierzamy je użytkować.

Dobre buty ochronne są sprzedawane przez różnych producentów, ale są marki, które wyróżniają się pozytywnie na tle innych. Dlatego jeszcze przed pójściem do sklepu warto poczytać fora internetowe i komentarze innych użytkowników. Pozwala to na wyrobienie sobie pewnego oglądu sytuacji i właściwsze dobranie produktu, który będzie nam w najwyższym możliwym stopniu pasował. Buty to najważniejsza część odzieży roboczej, dlatego warto temu zagadnieniu poświęcić dłuższą chwilę i móc później cieszyć się wygodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.