dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Jakie lustro dekoracyjne do łazienki wybrać
Dom i Ogród

Jakie lustro dekoracyjne do łazienki wybrać?

Lustra mają bardzo proste zadanie do wypełniania. Oprócz tego, że pomagają nam zobaczyć własne odbicie, mogą okazać się eleganckim elementem wystroju wnętrz. Praktycznie w każdej łazience musi znajdować się porządnej klasy lustro. Warto zdecydować się na lustro dekoracyjne dopasowane do aranżacji łazienki.

  1. Jak dobrać lustro dekoracyjne do łazienki?
  2. Gdzie zawiesić lustro dekoracyjne w łazience?
  3. Ważny element każdego lustra dekoracyjnego – rama

Jak dobrać lustro dekoracyjne do łazienki?

Decydując się na zakup lustra do łazienki, trzeba przemyśleć kilka ważnych kwestii. Przedmiot ten musi być przede wszystkim funkcjonalny, ponieważ ma pomóc mieszkańcom danego domu lub mieszkania w codziennej higienie. Pierwszy ważny element, jaki należy dokładnie określić, przed zakupem konkretnego produktu, to jego rozmiar, który zależny jest oczywiście od przestrzeni, jaką oferuje dane pomieszczenie. Eksperci podpowiadają, że aby swobodnie korzystać z lustra, jego szerokość powinna wynosić od 40 do 80 cm. W ten sposób można ujrzeć całą twarz, co jest niezwykle ważne podczas mysia się, robienia makijażu czy golenia. Warto także zwrócić uwagę na grubość lustra. Cienkie modele należy od razu odrzucić. Lustro powinno mieć co najmniej 4 mm. Bardzo cienka powierzchnia może szybko tracić wyrazistość. Pamiętajmy, że lustra dekoracyjne mają być także funkcjonalne. Takie właśnie są lustra dekoracyjne w Salonie Hoff. Ich elegancki wygląd idzie w parze z najwyższą jakością stosowanych materiałów. Lustro w łazience powinno być także dopasowane do ogólnej aranżacji pomieszczenia. Jeśli jesteśmy miłośnikami rustykalnego, klasycznego stylu, to idealnym wyborem będą modele w drewnianej ramie. W minimalistycznych i nowoczesnych łazienkach sprawdzą się produkty bez ram lub w cienkich czarnych bądź białych ramach. Obecnie na rynku wybór profesjonalnych luster jest spory, dlatego każdy klient znajdzie wyrób idealnie dopasowany do własnych potrzeb, oczekiwań oraz wystroju łazienki. 

Gdzie zawiesić lustro dekoracyjne w łazience?

Najczęściej lustro w łazience wieszane jest nad umywalką. Produkt znajdujący się nad meblem pozwala swobodnie się umyć. Jeśli łazienka została wyposażona w okno, to warto umieścić lustro tak, by odbijało jak największą ilość światła. W ten sposób łatwiej będzie wykonać wszystkie czynności w łazience. Dodatkowo takie lustra powiększają optycznie łazienkę, co szczególnie docenią właściciele bardzo małych pomieszczeń. Architekci wnętrz raczej nie wybierają montowania luster w innych miejscach, chociaż wszystko zależy od układu konkretnej łazienki. Montując lustro, musimy pamiętać, by dostęp do niego był swobodny, niczym nie zastawiony. 

Ważny element każdego lustra dekoracyjnego – rama

Rama w lustrze do łazienki odgrywa bardzo ważną rolę, zwłaszcza w pomieszczeniu, gdzie nie ma okna. Brak naturalnego światła może znacznie ograniczać i utrudniać codzienną toaletę. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zakup lustra ze specjalnie podświetlaną ramą. W ten sposób nie trzeba będzie inwestować w kinkiety doświetlające. Rama ma zdecydowanie pełnić funkcję ozdobną, dlatego warto ją dobrać do ogólnej aranżacji pomieszczenia. Musi być wytrzymała i wykonana z najlepszych jakościowo surowców. Jeśli wybieramy ramę z drewna, warto dowiedzieć się, czy surowiec został odpowiednio zaimpregnowany. W końcu drewno bardzo źle przyjmuje wilgoć, co niestety odbija się na jego wyglądzie. A przecież łazienka ze względu na pełnioną funkcję stanowi jedno z bardziej wilgotnych pomieszczeń, dlatego trzeba zwracać uwagę na odporność produktów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.