dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Uroda

Jakie są rodzaje lakierów do paznokci?

Zadbane dłonie i staranny manicure to wizytówka każdej kobiety. Ładne, estetyczne paznokcie dodają elegancji, są zatem nieodłącznym elementem wizerunku kobiety sukcesu. Znaczna część pań podkreśla, że nawet dyskretny manicure pozwala im czuć się lepiej, nic więc dziwnego, że wyposażenie kobiecych szafek łazienkowych to różnorodne kosmetyki do paznokci, wśród których prym wiodą lakiery.

Jaki lakier wybrać do manicure?

Czasy, gdy w asortymencie sklepów kosmetycznych znajdowały się jedynie różne odcienie blado-beżowych lakierów, na szczęście dawno już minęły. Dziś oferta tych kosmetyków to nie tylko szeroka paleta barw, ale również różne rodzaje lakierów do paznokci. Nic więc dziwnego, że wybór może być trudny. Warto wiedzieć, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami lakierów, gdyż wybór konkretnego typu często oznacza konieczność posiadania dodatkowych akcesoriów, które umożliwią wykonanie manicure – jest to szczególnie istotne, jeśli zabieg chcemy wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Najprostsze i najmniej wymagające są klasyczne lakiery, które można stosować bez użycia dodatkowych preparatów, nie trzeba posiadać również specjalistycznego sprzętu. Manicure wykonany tą metodą jest jednak stosunkowo krótkotrwały – lakier jest podatny na uszkodzenia i odpryski.
Innym rodzajem preparatu jest lakier hybrydowy, który szturmem podbił serca klientek salonów kosmetycznych kilka lat temu i do dziś cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Z jego pomocą można wykonać trwały, odporny na uszkodzenia manicure, charakteryzujący się dodatkowo długotrwałym blaskiem. Do jego wykonania konieczne jest jednak użycie specjalnej lampy utwardzającej kosmetyk, a usunięcie lakieru wymaga zastosowania odpowiedniego zmywacza, a najlepiej odpowiedniego pilnika. Można jednak skorzystać też z lakieru, który wydaje się być kompromisem pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami, czyli z lakieru winylowego Jest on trwalszy niż klasyczny lakier, ale nie wymaga użycia lampy. Wystarczy wraz z nim zastosować odpowiedni lakier podkładowy i nawierzchniowy by cieszyć się przedłużoną trwałością zabiegu.

W domu czy w salonie piękności?

Jeszcze jakiś czas temu wykonanie manicure hybrydowego było możliwe tylko w salonie kosmetycznym. Dziś producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientek i dostosowują swoje kosmetyki do domowych warunków. Wybór zależy więc tylko od nas. Niezależnie od wybranego rodzaju lakieru, każdy zabieg możemy wykonać zarówno w domu, jak i w profesjonalnym studio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.