dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Dom i Ogród

Jakie wybrać rolety do kuchni? Poznaj trendy w dekoracji

Kuchnia to bardzo ważna przestrzeń w naszym domu, ponieważ spędzamy w niej stosunkowo dużo czasu. Poza przygotowaniem posiłków lub piciem porannej kawy możemy wykonywać w niej wiele innych czynności. Wpływ na nasze samopoczucie ma jej wystrój, a także odpowiednia regulacja wpadającego do kuchni światła słonecznego, czy też stworzenie intymnej strefy w kuchni wieczorem. Kluczem do zwiększenia kontroli nad tymi aspektami są rolety do kuchni. Jakie wybrać i co jest teraz w modzie?

Kluczowe parametry przy zakupie rolet do kuchni

Pod względem technicznym wybieranie rolet do kuchni nie różni się znacznie od wybierania ich do innych pomieszczeń w naszych wnętrzach. Przede wszystkim pod uwagę powinniśmy wziąć takie parametry jak: rozmiar produktu, jego specyfikę, materiał produkcyjny, a także skalę przepuszczalności światła. Z jednej strony powinny one spełniać nasze wymagania, a z drugiej pozostać funkcjonalne w naszej kuchni w domu lub w mieszkaniu. Umiejętne połączenie estetyki i funkcjonalności to nie lada wyzwanie, dlatego warto poznać różne modele rolet, typy ich montażu, a także trendy dekoracyjne. Przed zakupem warto zapoznać się jeszcze z materiałem, z którego powstaje dana roleta. Te do kuchni powinny być dodatkowo odporne na zabrudzenia, w tym m.in. opary kuchenne i tłuszcz. Im łatwiejsze będą w pielęgnacji i utrzymaniu, tym lepszym wyborem okażą się w perspektywie wielu lat ich użytkowania. 

Typy rolet często wybierane do kuchni

W pomieszczeniach kuchennych bardzo często wybierany jest określony typ rolet. Dobrą kontrolę światła słonecznego wpadającego do wnętrza pomieszczenia dają rolety dzień-noc. Użytkownik może je dopasować do swoich potrzeb i całkowicie zacienić wnętrze, lub stworzyć estetyczny efekt pasów o różnym natężeniu. To jeden z aktualnych trendów aranżacyjnych, a rolety tego typu poza aspektem estetycznym, zapewniają również odpowiednią izolację wnętrza przez nadmiernym nasłonecznieniem lub wścibskim wzrokiem sąsiadów. 

Inne modne przesłony słoneczne w kuchni to m.in. rolety rzymskie, czy też popularne żaluzje. Mają swoje wady i zalety, a ich ostateczny wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji użytkowników. Klienci w kuchni mogą zdecydować się na rolety wewnętrzne, lub też rolety montowane na zewnątrz bezpośrednio do elewacji budynku, lub wnęk okiennych. Warto zapoznać się ze szczegółową ofertą dostawców w tym zakresie lub skonsultować zakup z ich przedstawicielem. 

Aktualne trendy dekoracyjne

Jakie są aktualne trendy w dekoracji kuchni? Obecnie większość aranżacji kuchennych idzie w kierunku rozjaśnienia pomieszczenia. W związku z tym dużym zainteresowaniem klientów i aranżatorów wnętrz cieszą się jasne rolety kuchenne, wykonane z estetycznych materiałów. Alternatywą pozostają rolety, które nawiązują kolorystyką do barw natury. W bardziej kreatywnych stylach wykończenia wnętrz z powodzeniem można wybrać barwne rolety, w tym fiolety i róże. Ostateczne decyzja zależy od klienta, a trendy rynkowe zmieniają się z roku na rok. Wydaje się, że wybór stonowanych i prostych barw pozostaje strzałem w dziesiątkę. To ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu aranżacjach i będzie modne przez lata. 

Postaw na Bobi-Decor

W zakresie rolet do kuchni, warto postawić na prawdziwych profesjonalistów. Dobrym wyborem będzie producent Bobi-Decor, który od lat dba o zadowolenie klientów w całej Polsce. W ofercie firmy znajdują się estetyczne rolety kuchenne, które powstają na bazie aktualnych trendów rynkowych. Asortyment marki zawiera m.in. rolety rzymskie, rolety dzień-noc, rolety kasetowe i żaluzje. Doświadczony zespół Bobi-Decor chętnie wesprze klientów w procesie zakupowym. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.