dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Karboksyterapia w walce z rozstępami
Uroda

Karboksyterapia w walce z rozstępami – skuteczność

Szukając sposobów na poprawę wyglądu i kondycji skóry, warto korzystać z nowoczesnych zabiegów kosmetycznych. Skuteczne i mało inwazyjne poprawiają nie tylko skórę, ale też pozytywnie wpływają na samopoczucie. Karboksyterapia na rozstępy to wszechstronny zabieg, dzięki któremu można poprawić kondycję skóry. Po zabiegach staje się ona odporniejsza i bardziej elastyczna. Warto więc dokładniej opisać sam zabieg, wspominając o wskazaniach i nielicznych przeciwwskazaniach.

Czym jest karboksyterapia?

Kluczem do zrozumienia skutecznej metody pozwalającej na pozbycie się nawet do 97% rozstępów jest wykorzystanie mocy dwutlenku węgla. Dzięki niemu, można w mało inwazyjny sposób zwiększyć elastyczność i poprawić wygląd skóry w każdym obszarze. Najczęściej na zabieg do wrocławskiej kliniki Coco Time zapisują się kobiety. Przede wszystkim karpoksyterapia sprawdza się przy udach, pośladkach i brzuchu. Ponadto warto ją polecić na bardziej eksponowane partie ciała, takie jak twarz (wraz z okolicami oczu) oraz okolice dekoltu (razem z szyją).

Wskazania

W przypadku ud czy pośladków karboksyterapia przede wszystkim likwiduje rozstępy oraz znacząco redukuje skórkę pomarańczową (cellulit). Przy zabiegach na twarz jednym z efektów jest redukcja ceni po oczami. To także doskonała metoda, aby znacząco zredukować zmarszczki, zregenerować skórę zmęczonych dłoni i stóp czy zminimalizować ryzyko pojawiania się rozszerzonych naczynek.

Jak wiele zabiegów kosmetycznych, także na karboksyterapię najczęściej zapisują się kobiety. Oczywiście mężczyźni także mogą liczyć na poprawę wyglądu skóry, wybierając Wrocław i działającą przy ulicy Trawowej 53A salon kosmetologii i medycyny estetycznej Coco Time. Karboksyterapia wybierana jest przez wiele kobiet po porodzie, kiedy trudno im znaleźć inny skuteczny sposób na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, zarazem eliminujący zwiotczenia skórne. Poza redukcją zmarszczek i cieni pod oczami jako zabieg na twarz karboksyterapia zdaje egzamin przy redukcji blizn, w tym potrądzikowych. Trzeba wspomnieć, że terapie wykorzystujące siłę dwutlenku węgla znane są w tradycyjnej medycynie – to skuteczne panaceum w walce między innymi na dokuczliwe skurcze i zaburzenia układu krążenia.

Podczas zabiegu dwutlenek węgla wprowadzany jest za pomocą iniekcji. Naczynka rozszerzają się, zaś komórki dostają dodatkową porcję tlenu. Ponadto dzięki wykorzystaniu cienkich igieł wstrzykujących dwutlenek węgla poprawia się mikrokrążenie oraz przyspiesza regenerację skóry. Co istotne, karboksyterapia jest niemal bezbolesna – odczuwa się jedynie delikatne ukłucia. Gros pacjentów z powodzeniem może zrezygnować ze znieczulenia miejscowego.

Przeciwwskazania

Chociaż karboksyterapia na rozstępy zaliczana jest do mało inwazyjnych zabiegów, to występują sytuacje, kiedy nie powinno się jej stosować. Zalicza się do nich ciążę i laktację, zdiagnozowane choroby serca, płuc i nerek, epilepsję, cukrzycę oraz zakażenia skórne wywołane przez bakterie. Także osoby ze skórą trądzikową, cierpiące na zapalenie żył oraz mające problemy z krzepliwością powinny zrezygnować z zabiegu. Mając jakiekolwiek wątpliwości, należy zawczasu porozmawiać ze specjalistą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.