dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

fryzury cienkie włosy
Kuchnia

Krótkie fryzury na cienkie włosy

Cienkie włosy nie są w Polsce rzadkim zjawiskiem. Powodem tego są uwarunkowania genetyczne, które powodują, że większość Polek ma włosy cienkie z natury, ale też agresywna stylizacja i brak odpowiedniej pielęgnacji, które powodują przerzedzanie się włosów poprzez ich wypadanie i kruszenie się. Jak je ciąć i czesać, by wyglądały tak dobrze, jak to tylko możliwe? Fryzury cienkie włosy – jak się uczesać?

Polecamy: https://dom-szampana.pl/jak-zagescic-wlosy-delikatne-i-kruche/

fryzury na cienkie włosy

Nie za długo, nie za krótko

Długie włosy mają tendencje do opadania nawet gdy są grube, gdyż opadają pod swoim ciężarem. Cienkie zaś są zwykle pozbawione objętości bądź bardzo szybko ją tracą, a to nie wygląda dobrze przy długich fryzurach. Długie pasma smętnie wiszą i nie robią takiego wrażenia jak gęste włosy, więc cienkowłose panie zwykle z nich rezygnują. Zaleca się, by cienkie kosmyki miały długość do ramion. Opierają się na nich i dzięki temu zachowują objętość. Poza tym w przypadku krótszych włosów, dzięki ich lekkości, łatwiej jest zachować kształt fryzury po jej wymodelowaniu. Jeśli zaś chodzi o bardzo krótkie fryzurki, które co jakiś czas na powrót stają się bardzo modne, także mogą one nie być odpowiednie dla cienkich pasm. Jeśli są one rzadkie, mogą pojawić się mało estetyczne prześwity, poza tym takie fryzury zwykle wyglądają dobrze tylko przy gęstych i najlepiej też grubych włosach.

https://dom-szampana.pl/ciemny-blond-z-refleksami-jako-jedna-z-mozliwosci/

Fryzury cienkie włosy – dodaj włosom objętości

Sięgające na przykład ramion czy przed nie, krótkie fryzury na cienkie włosy muszą też być pełne objętości. W uzyskaniu takiego efektu pomoże między innymi odpowiednie cięcie, ale mocne cieniowanie nie jest wskazane. Często daje efekt odwrotny do zamierzonego, powodując znaczne przerzedzenie włosów. Nierzadko więc panie mające taki problem decydują się na proste, równe włosy, jak od linijki.

W niektórych przypadkach zaś warto zdecydować się na trwałą ondulację – klasyczną, która daje mocniejszy lub słabszy skręt, lub też headline, która służy do dodawania objętości. Jest to jednak sposób dobry tylko dla względnie mocnych, niezniszczonych, na przykład koloryzacją, włosów.

fryzury włosy

Jak się czesać?

Cienkie włosy zwykle potrzebują stylizacji, by odbić je od skóry głowy i dać im pożądaną objętość, dzięki czemu nie widać, że są cienkie i rzadkie. Najlepsze efekty daje suszenie na okrągłej szczotce, z mocnym wyciąganiem pasm do góry, jak również nawijanie włosów na grube wałki. Oczywiście pełne objętości będą też loki czy fale, które można wykonywać na różne sposoby. Trzeba jednak pamiętać, że kręcenie mocno skraca włosy, więc jeśli ich długość jest niewielka, po pokręceniu mogą nie wyglądać dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.