dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

meble
Dom i Ogród

Meble do sypialni, czyli: nie wszystko kręci się wokół łóżka

Pierwsze o czym myślimy, gdy meblujemy sypialnię, to łóżko. I byłoby dziwne, gdyby było inaczej. Jednak zazwyczaj w tym pomieszczeniu przydają się także inne meble. Dzięki ich odpowiedniemu doborowi sypialnia będzie nie tylko naszą strefą relaksu, ale pomieszczeniem funkcjonalnym i estetycznym.

  1. Szafa – miejsce na ubrania i nie tylko.
  2. Meble z cyklu klasyka: komody.
  3. Stolik nocny i toaletka – fanaberie czy potrzeba?

Głównym problemem przy wyborze mebli do sypialni jest przede wszystkim jej wielkości – to ona decyduje o tym, ile dodatkowych mebli, oprócz łóżka, się w niej zmieści. Na szczęście rynek meblarski oferuje wyposażenie sypialni w różnych rozmiarach, dlatego też gdy wybierzemy już odpowiednie łóżko z odpowiednim materacem, dobrze jest się zastanowić nad pozostałymi meblami. Nie chodzi o to, aby sypialnia była szczelnie wypełniona szafami, szafkami i stoliczkami, ale by te, które wybierzemy, były funkcjonalne i by dzięki nim zyskać miejsce na schowanie różnych rzeczy i mieć je pod ręką.

Szafa – miejsce na ubrania i nie tylko

Szafa w sypialni to poza łóżkiem drugi w kolejności mebel, na który się decydujemy, urządzając to pomieszczenie. Ze względu na często nie za duży metraż sypialni w tym pomieszczeniu sprawdzą się szafy robione na wymiar (wtedy możemy je idealnie dopasować do naszych wymogów). Lepiej też wybrać szafę z drzwiami przesuwanymi, a to dlatego, że takie nie zajmują one miejsca, gdy je otwieramy. Poza tym takie drzwi to możliwość umieszczenia na froncie szafy lustra, które niewątpliwie w sypialni jest czymś przydatnym. Jeśli chodzi o wnętrze szafy, to warto zastanowić się, co będziemy w niej trzymać: czy ubrania codzienne, czy wyjściowe, które wymagają trzymania ich na wieszakach. W szafie sypialnianej z pewnością przydadzą się szuflady, w których będziemy mogli przechowywać bieliznę osobistą. Gdy nie mamy w sypialni miejsca na komodę, o której więcej w dalszej części tekstu, to warto zastanowić nad szafą z dużymi szufladami przydatnymi do przechowywania bielizny pościelowej. Szczególnie dobrze w sypialni sprawdzają się szafy drewniane, z racji tego, że są wykonane z naturalnego materiału, a ten jako taki dobrze wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie – zwłaszcza gdy mamy skłonność do alergii.

Meble z cyklu klasyka: komody

Komody to meble, które niewątpliwie należą do klasyki – także dlatego, że cieszą się wiekową tradycją. Mogą być one wykorzystywane w różnych pomieszczeniach, jednak ich pojemne szuflady w dużej liczbie znakomicie sprawdzą się w sypialni. Komoda może zastąpić w mniejszej sypialni szafę (w większej może być jej uzupełnieniem) – szuflady tego mebla znakomicie nadają się do przechowywania bielizny osobistej dziennej  i nocnej, a także poszewek na pościel i prześcieradeł. Komoda może też pełnić funkcję miejsca pod telewizor oraz inny sprzęt RTV, gdyż – nie ma co ukrywać – mimo że nie wpływa to dobrze na jakość snu i nasze zdrowie, wiele osób uwielbia zasypiać podczas oglądania telewizji, uparcie twierdząc, że nie śpi i że tylko „oko się przymknęło”.

Stolik nocny i toaletka – fanaberie czy potrzeba?

Stolik nocny i toaletka to meble, o które możemy uzupełnić sypialnię, gdy mamy wystarczająco dużo miejsca. Jeśli chodzi o stolik nocny, który ustawiamy blisko łóżka, to jest to mebel szczególnie przydatny dla tych, którzy przed snem lubią zagłębić się w lekturę. Taki stolik to również przestrzeń na nocną lampkę, która zapewni nam dyskretne źródło światła, które nie przeszkadza podczas snu drugiej osobie. Jeśli chodzi o światło umożliwiające wieczorne czytanie, to dobrym rozwiązaniem są też wiszące i odpowiednio usytuowane ruchome kinkiety (wtedy nie potrzebujemy stolika nocnego). Drugi tytułowy mebel, czyli toaletka, jest wyposażeniem sypialnianym wracającym do łask. Pozwala ona zadbać o urodę tuż przed snem i tuż po nim – co może być czymś komfortowym zarówno dla nas, jak i dla naszego otoczenia.

Meble do sypialni pozwolą nam stworzyć prywatną oazę wypoczynku, w której wszystko będziemy mieć na wyciągnięcie ręki, a więc nie zakłócimy naszego relaksu niepotrzebnymi czynnościami, a poza tym sypialnia stanie się pomieszczeniem funkcjonalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.