dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Kuchnia

Najbardziej znane prestiżowe marki ubrań

Prestiżowe marki ubrań wyróżniają się wyjątkowymi designami, wysokojakościowymi materiałami oraz unikalnością. Chociaż pewne marki skomercjalizowały się w sposób godny pożałowania, na co mają wpływ tanie podróbki ze Wschodu, wciąż pozostały pewne domy mody, które wciąż cieszą się renomą. Posiadanie chociaż kilku rzeczy danej marki pozycjonuje nas jako ludzi majętnych oraz znających się na modzie.

Nazwiska z pierwszych stron gazet

Klasyczną marką, którą zna każdy jest Gucci. Legendarne już projekty cieszą się popularnością na całym świecie. To główny powód, dlaczego tak łatwo natrafić na podróbki tej marki. Gucci nie boi się eksperymentować formą i tworzyć awangardę.

Zaraz po włoskim pionierze, na drugim miejscu plasuje się Francja ze swoim domem mody Chanel. Elegancja i szyk towarzyszą marce za sprawą słynnej Coco Chanel. Reklamy przedstawiają złożone opowieści z udziałem celebrytów i największych sław. Znakiem firmowym stały się popularne perfumy Chanel No. 5. Przy tym Chanel to również wyjątkowe projekty ubrań, torebek i zegarków.

Ekskluzywna Prada została założona już w 1913 roku. Włoski dom mody szybko osiągnął swoją światową renomę w świecie mody. Styl Prady łączy w sobie elegancję z codziennością. Do najpopularniejszych produktów tej marki należą torebki, buty oraz zawsze na topie okulary przeciwsłoneczne.

O włoskim fenomenie pod postacią projektanta Giorgio Armaniego słyszał każdy. Firma skrzętnie działa od 1975 roku i oferuje swoim zamożnym klientom luksusowa dobra pod postacią wyrobów ze skóry.

Znowu wracamy do Francji, ponieważ mowa o renomowanym Louis Vuitton. Najbardziej popularne tej marki są torebki, które wyróżniają się wyjątkowym smakiem i stylem. Inicjały LV widać z daleka i zawsze przywodzą na myśl prestiż.

Gianni Versace to nazwisko znane nie tylko ze świata mody, ale i za sprawą głośnego morderstwa sławnego projektanta. Ten mroczny fakt nie wpłynął w negatywny sposób na samą markę, ponieważ domem mody zajęła się zaufana siostra Versace’go. Brand oferuje swoim klientom modne i szykowne ubrania oraz dodatki.

Podróbki prestiżowych marek

W dobie konsumpcjonizmu i fast fashion, nie trudno o podrabianie sławnych produktów oraz marek. Jest to problem w świecie mody na skalę światową. Nie tylko firmy na tym tracą, ale i ten sort klientów, którzy nie potrafią odróżnić autentycznego produktu od fałszywki. Z drugiej strony wpływa to na renomę marki. Prestiżowe logo, które można dostać po zaledwie kilka dolarów na chińskich stronach internetowych, traci w oczach konsumentów. Taki los poniekąd spotkał markę Gucci, która chociaż wciąż czerpie ogromne zyski i może cieszyć się swoją wyjątkowością, nieco spowszedniała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.