dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

damskie perfumy wszechczasów
Uroda

Najpiękniejsze damskie perfumy wszechczasów

Niektóre zapachy po prostu są ponadczasowe. Nigdy nie wychodzą z mody i towarzyszą kobietom przez całe dziesięciolecia. Żadne inne kosmetyki nie są w stanie stać się takimi kultowymi produktami, jak perfumy. Dlatego dziś sprawdzimy, które perfumy wciąż utrzymują się na topie, pomimo upływu lat. Będą tu zarówno cięższe zapachy, jak i propozycje na lato, a także kilka opcji, które kochają wszystkie kobiet. Jeśli interesujesz się tą tematyką, to zapraszamy do lektury!

Kultowe perfumy dla kobiet – musisz je poznać!

Nie można zacząć tego tematu od czegoś innego, niż Coco Chanel. Te perfumy damskie, a dokładnie Nr 5. To pudrowy, kwiatowy zapach, który jest niezwykle kobiecy. Idealnie dopasuje się do wielu okazji, stylizacji czy pory roku. Coco Chanel ma także jeszcze jeden zapach, który jest w świecie perfum jak słynna mała czarna – Mademoiselle. Jest to jednak już znacznie mocniejszy i cięższy zapach. Inne perfumy damskie, które są znane od lat, to między innymi Lancome La Vie Est Belle, Giorgio Armani Si lub Versace Bright Crystal.

Jak dobrać perfumy do nas samych?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak dobiera się perfumy. W końcu to, że jakiś zapach nam się podoba, to jeszcze nie wszystko. W niektórych przypadkach po upływie czasu okazuje się, że perfumy nas męczą lub są zbyt intensywne. Innym razem na naszym ciele mają zupełnie inną woń, niż nam się wydawało. Aby uniknąć takich problemów warto udać się do stacjonarnej perfumerii i przetestować wybrane perfumy na sobie. Pozwoli to na upewnienie się, że dany zapach na pewno nam pasuje i będziemy z niego zadowoleni.

Trwałość perfum – czy zawsze jest taka sama?

Perfumy damskie są często określeniem nie tylko na stricte “perfumy”. W drogeriach i perfumeriach często dostaniemy zamiast nich wody perfumowane lub toaletowe. Jaka jest różnica? Przede wszystkim w trwałości zapachów i ich mocy. Perfumy mają największą zawartość olejków eterycznych, druga jest woda perfumowana, a następnie woda toaletowa. Warto więc zawsze sprawdzać etykiety i zapoznawać się z rodzajem kupowanego produktu! Oczywiście trwałość i jakość perfum idzie w parze z ceną. Jednak wiele produktów będących wodą perfumowaną także są naprawdę dobre. Warto więc przemyśleć, na co nas stać i co będzie dla nas lepszym wyborem. Perfumy znanych marek potrafią kosztować kilkaset złotych, co nie jest wcale małym wydatkiem. Dlatego sprawdź dostępne opcje przed zakupem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.