dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Kuchnia

Najpopularniejsze kamienie szlachetne w zielonym kolorze

Kolor zielony symbolizuje radość, wiosnę, nadzieję, młodość i energię. W modzie jest wyjątkowo lubiany, gdyż pasuje zarówno chłodnym, jak i ciepłym typom urody. Wystarczy dobrać odpowiedni odcień. Jak zielone kamienie szlachetne prezentują się w biżuterii?

Szmaragd

Jest to kamień, który wraz z rubinem i szafirem należy do „wielkiej trójki”. Nie ma się czemu dziwić. Jest to piękny kamień, najwyżej cenione są oczywiście te, które są wysoce przezroczyste, jednak jest ich wyjątkowo mało. Szmaragdy, które mają wyjątkowy układ barw również są lubiane przez kobiety. Są specyficzne i niepowtarzalne.

Szmaragdy są uważane za kamienie, które mają umiejętność wyrażania ludzkich uczuć, dlatego tak chętnie mężczyźni kupują je jako kamienie zaręczynowe dla swoich wybranek. Wierzono również, że szmaragdy pomagają wykryć kłamstwo i zdradę.

Urodę szmaragdów doceniła już Kleopatra, która nie tylko sama chętnie je nosiła, ale również lubiła obdarowywać nimi ważnych gości.

Zielony ametyst

Zielone kamienie szlachetne to również ametysty w kolorze zielonym, które nazywane są również prasiolitami. Nazw ta jest zlepkiem greckich słów: prason (por) oraz lithos (kamień).

Zielone ametysty mają chłodny odcień, co sprawia, że wyglądają zjawiskowo w połączeniu z białym złotem. Świetnie łączą się z diamentami. Niecodzienne połączenie zielonego ametystu z różowym złotem jest wyjątkowo zaskakujące i eleganckie.

Zielone ametysty w naturalnych warunkach znajdziemy wyłącznie w kilku miejscach. Brazylia, Arizona i Polska to miejsca, gdzie występują ametysty w chłodnym miętowym kolorze. Warto również wiedzieć, że zielone ametysty powstają w laboratoriach, gdzie są efektem ogrzewania fioletowych ametystów.

Zielony diament

Diament to kamień, który można spotkać niemal we wszystkich kolorach. Odznacza się taką samą wytrzymałością, jak białe diamenty, jednak specyficzny kolor w ciągu kilku ostatnich lat przysporzył zielonym diamentom wielu zwolenników.

Zielone kamienie szlachetne wśród diamentów występują najrzadziej. Najprawdopodobniej przyczyną powstania takiego koloru jest promieniowanie radioaktywne, na które diamenty były narażone przez wiele milionów lat kształtowania się. Nie ma się jednak czego obawiać. Zielone diamenty są całkowicie bezpieczne.

Zielone kamienie szlachetne z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Cieszą się powodzeniem nie tylko ze względu na swoją urodę, ale również pozytywne skojarzenia, które mamy z tym energetycznym kolorem.

Zieleń pięknie wygląda w połączeniu z białym złotem. Jest to kolor bardzo elegancki i ekskluzywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.