dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Obrazy do kuchni
Dom i Ogród

Obrazy do kuchni — jakie będą pasować?

Remontujesz kuchnię i szukasz inspiracji? Czujesz, że temu pomieszczeniu w twoim domu czegoś brakuje? A może chcesz ukryć brzydką, niedającą się zmyć plamę na ścianie? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedź jest twierdząca, zastanów się nad zakupem obrazu. Potrafi on diametralnie zmienić nastrój każdego pomieszczenia, zapełnić pustkę, ocieplić lub ochłodzić klimat. Doda twojej kuchni duszy. Warto, jednak dokonać tego zakupu z rozwagą, ponieważ nie każdy obraz pasuje do kuchni. W takim razie, na jakie obrazy do kuchni się zdecydować?

Tematyka obrazów do kuchni

Obrazami do kuchni mogą być nie tylko te tworzone ręcznie przez artystę, ale także drukowane. Te zaś są często fotografiami. Zastanów się więc, która forma Ci najbardziej pasuje. Przy wyborze warto zastanowić się także nad tym co mają przedstawiać, a także co mają sobą reprezentować. Jaką tematykę mogą mieć obrazy do kuchni?

Natura

Bardzo częstym motywem pojawiającym się na kuchennych obrazach jest natura. Ludzie nierzadko stawiają na zioła lecznicze, kwiaty ogrodowe czy polne, takie jak maki, rumianek czy chabry. Na obrazach do kuchni spotyka się też dmuchawce, trawy i zboża. Nie brakuje też dzikich zwierząt, dużych jak i małych np. motyli lub pszczół. 

Pejzaż

Kolejną, często pojawiającą się tematyką na obrazach do kuchni jest pejzaż. W zależności od upodobań możemy wybrać krajobraz miejski, wiejski oraz naturalny. Jeśli jesteśmy fanami kuchni włoskiej, możemy postawić na obraz przedstawiający urokliwe miasteczko w słonecznej Italii. Jedząc spaghetti, od razu poczujemy się, jakbyśmy faktycznie przenieśli się do prawdziwej restauracji we Włoszech. Jeśli jednak wolimy inne klimaty, możemy wybrać obrazy do kuchni przedstawiające np. urokliwą, sielską wieś, wysokie, miejskie wieżowce, kwitnące łąki, blask zachodzącego słońca, odbijającego się w jeziorze, spokojną polanę w lesie, falujące wody morza czy imponujące szczyty górskie.

Jedzenie

Dobrym pomysłem będzie obraz przedstawiający jedzenie. W końcu to właśnie w kuchni przygotowuje się dania. Często wybierane są soczyste owoce i warzywa, napoje, przyprawy, czy gotowe potrawy. Może jesteś kawoszem? A może koneserem wina lub znawcą czekolady? Jeśli tak, to już wiesz, co powinno zawisnąć na ścianie w Twojej kuchni!

Abstrakcja

Jeśli Twoja wyobraźnia nie zna granic i chcesz postawić na coś oryginalnego, dobrym pomysłem może być abstrakcja. Geometryczne wzory, kreski, kropki, plamy i inne esy-floresy doskonale nadadzą się do nowoczesnej kuchni. Jeśli posiadasz kuchnię w stylu industrialnym, zabaw się teksturą — wybierz obraz imitujący drewno czy cegłę, a jeśli w stylu glamour, to marmur. 

Reprodukcje

Jesteś prawdziwym miłośnikiem sztuki? W takim razie do kuchni wybierz reprodukcje znanego Ci dobrze obrazu. Gotując obiad, możesz przeanalizować każdy element uśmiechu Mona Lisy czy zachwycać się pięknem „Gwieździstej nocy”. W kuchnię wspaniale wpasuje się martwa natura, pejzaż, portret czy abstrakcja. Pamiętaj jednak, że wybierasz obraz do pomieszczenia, w którym jesz! Nie decyduj się więc na taki, który przedstawia brutalne, smutne, czy zatrważające sceny. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.