dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Obuwie dziecięce
Lifestyle

Obuwie dziecięce do zadań specjalnych – jak dobrać śniegowce?

Zabawy w śniegu należą do jednych z ulubionych, zimowych, dziecięcych rozrywek. Sanki, lepienie bałwana czy rzucanie się śnieżkami to świetne aktywności, które korzystnie wpływają również na zdrowie i budują odporność organizmu. Jednocześnie, należy swoje pociechy odpowiednio do nich przygotować. Śniegowce dziecięce będą tu zaś obowiązkowym elementem stroju. Jak wybrać najlepsze?

Wodoodporne, ciepłe i wygodne

Zimowe obuwie dziecięce dedykowane zabawom w śniegu powinno spełniać trzy podstawowe warunki: być wodoodporne, ciepłe oraz chronić przed mrozem. Podczas beztroskich rozrywek nie będzie też czasu na ich ciągłe poprawianie – najlepsze będą zatem śniegowce dziecięce, których szerokość można łatwo dopasować do stopy dziecka (przy pomocy rzepów lub sznurków, z których samodzielnym zapięciem poradzą sobie nawet najmłodsze pociechy). Takie obuwie nie może także mieć zbyt krótkiej ani za długiej cholewki – krótka nie zapewni dostatecznej ochrony przed śniegiem, z kolei długa będzie niewygodna. Idealne dziecięce śniegowce będą więc posiadały wodoodporny materiał, ocieplenie (np. polar, futerko lub baranek), wygodne zapięcie oraz długość do połowy łydki.

Podeszwa – antypoślizgowa, izolująca od podłoża

Wybierając buty na śnieg dla dziecka, należy też dobrze przyjrzeć się podeszwie. Musi ona bowiem zapewniać odpowiednią amortyzację oraz izolację od podłoża. Dzięki temu stopa dziecka nie zmarznie oraz pozostanie sucha nawet podczas wyjątkowo intensywnej zabawy w wysokich zaspach. W przypadku podeszwy butów, niezwykle ważne jest także to, aby była antypoślizgowa. Zapobiegnie ona bolesnym upadkom, a także pomoże zachować równowagę nawet na oblodzonym chodniku. Śniegowce dziecięce muszą być ponadto wygodne i zapewniać stopom jak najwyższy komfort. Co z ich ceną? Nie musi być wcale wysoka, tym bardziej że takie obuwie służy zazwyczaj przez jeden sezon (dzieci szybko wyrastają z butów). Takie wysokiej jakości śniegowce dla dzieci w atrakcyjnych cenach można znaleźć w sklepie kalosze24.pl. Ich zaletą jest też ciekawy design i modny wygląd.

Rozmiar – jak dobrać obuwie przez Internet

Obawa, która często towarzyszy rodzicom podczas kupna obuwia dla dzieci przez Internet, to dobranie właściwego rozmiaru. Tak naprawdę wystarczy tylko wiedzieć jak dobrze zmierzyć stopę, co nie jest wcale trudne. Jak zatem do zrobić? Należy postawić stopę prosto na kartce (najlepiej przy ścianie) i następnie obrysować. Długość stopy mierzy się zaś od pięty do końca największego palca u stopy. Oczywiście, wymiary trzeba porównać z tabelą rozmiarów podaną na stronie sklepu. Taka dokładna tabela jest dostępna m.in. właśnie w sklepie kalosze24.pl. A wtedy można być spokojnym o to, że śniegowce dziecięce będą pasowały idealnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.