dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Opatrunek ze srebrem
Zdrowie

Opatrunek ze srebrem – rewolucyjny produkt, który warto mieć w swojej apteczce

Mniejsze lub większe rany mogą nam się przydarzyć każdego dnia. Wystarczy moment nieuwagi, nieszczęśliwy zbieg okoliczności czy pośpiech. Często w domu nie mamy nawet podstawowych produktów w apteczce, takich jak woda utleniona czy plastry. Powinno się to szybko zmienić! Nigdy nie wiadomo, kiedy takie rzeczy będą nam potrzebne. Jednak zamiast plastrów i wody utlenionej możesz mieć jeden produkt, który jest bardzo skuteczny. Mowa tu o opatrunku ze srebrem. Czy wiesz jak to działa i dlaczego jest rewolucyjne?

Co ma wspólnego srebro i opatrywanie ran? 

Przede wszystkim, srebro wykazuje działanie antybakteryjne. To bardzo ważne przy opatrywaniu ran. Srebro nie tylko odkazi ranę, ale też zablokuje namnażanie się bakterii, wirusów czy grzybów. Taki opatrunek przyspieszy gojenie, a także proces regeneracji skóry. Nie występuje tu także problem z zawilgoceniem rany, gdyż opatrunek cały czas oddycha. Srebro zmniejsza też ryzyko przerostowych blizn. Nie jesteśmy też narażeni na ból przy zmianie opatrunku. Srebro może być stosowane w praktycznie każdym przypadku wystąpienia ran. Takie opatrunki z pewnością przydadzą się w każdej apteczce. 

Jak działa opatrunek ze srebrem? 

Takie opatrunki są najczęściej w postaci plastra. Po naklejeniu na ranę uwolnione zostają jony srebra. To właśnie one działają bakteriobójczo i zabezpieczają ranę przed nagromadzaniem się wirusów czy grzybów także w późniejszym czasie. 

Jednak plastry czy klasyczne opatrunki są już dosyć znane. Warto postawić na coś, co jest uniwersalne i rewolucyjne, czyli opatrunek ze srebrem… w sprayu! W skład tego produktu wchodzi srebro koloidalne i sól sodowa kwasu hialuronowego. Takie połączenie to jeszcze lepsze działanie, szybsze gojenie się rany, a także komfort. 

Opatrunek ze srebrem w sprayu – najlepsza ochrona 

Srebro w spray na rany to naprawdę genialny wynalazek. Bardzo prosto się go używa, ma wysoką skuteczność, a także jest komfortowe w noszeniu na ranie. Przez nałożony spray nie przedrą się żadne drobnoustroje, a więc mamy pewność, że wszystko szybko się zagoi i nie będziemy narażeni na powikłania. Nie występuje też problem z wilgotnością rany – wszystko jest cały czas na odpowiednim poziomie. Srebro w sprayu można stosować na skaleczenia, przecięcia, oparzenia, odleżyny, owrzodzenia czy stopę cukrzycową. W każdym przypadku przyniesie ulgę i bezpieczeństwo. 

Taki sposób na opatrywanie ran jest dużo wygodniejszy i po prostu praktyczny. Mamy też pewność, że jest w pełni skuteczny. Nie jesteśmy narażeni na żadne wirusy, grzyby czy bakterie. Pamiętaj jednak o zapoznaniu się z treścią ulotki, aby dokładnie wiedzieć, jak stosuje się ten produkt. Koniecznie zamów go i umieść w swojej apteczce. Nigdy nie wiesz, kiedy będzie Ci naprawdę potrzebny! Lepiej dmuchać na zimne i mieć zawsze pod ręką opatrunek w spray ze srebrem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.