dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Piec kominkowy
Dom i Ogród

Piec kominkowy, czyli idealny sposób na dodatkowe ogrzewanie domu

Kto nie chciałby mieć kominka we własnym domu? Wyjątkowy klimat, wspólne wieczory przy gorącej herbacie czy przyjemne ciepło ogrzewające nas w mroźne dni to marzenie wielu osób. Obecnie instalacja pieca kominkowego to żaden problem. W prosty sposób możemy zmienić marzenia w rzeczywistość. Dodatkowo jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić używając wkładu kominkowego w okresach przejściowych, gdy nie opłaca się włączać głównego kotła.

Sezon grzewczy trwa w Polsce nieraz nawet osiem miesięcy. Stawia to przed nami duże wyzwanie w doborze odpowiedniego systemu grzewczego. I choć sezon grzewczy jest długi to w miesiącach jesiennych i wiosennych ogólna temperatura powietrza jest na tyle wysoka, że nieopłacalne jest grzanie domu głównym systemem. Rozpalanie kotła może spowodować wyższe rachunki za ogrzewanie, a pomieszczenia mogą być po prostu przegrzane. Świetną alternatywą na ten czas jest instalacja pieca kominkowego! Także w środku zimy może wspomagać on główne źródło ogrzewania a przy okazji cieszyć nasze oko.

Na szczęście żeby zamontować piec kominkowy nie musimy demolować całego domu pod odpowiednią zabudowę. Na rynku dostępne są piękne kominki wolnostojące na drewno, które wedle uznania można dopasować do indywidualnych potrzeb. Dla lubiących współczesny design są te o nowoczesnych kształtach, dla miłośników klasyki piękne piece kominkowe wyłożone kaflami.

Piece kominkowe – idealny sposób na oszczędność i wspaniały wystrój domu

Współczesne piece kominkowe są relatywnie małe dzięki czemu jesteśmy w stanie zmieścić je niemal w każdym pomieszczeniu. Dzięki swojej możliwości podłączenia zarówno od tyłu, jak i dołu nie musimy ustawiać kominka koniecznie przy ścianie. Dzięki temu wolnostojące piece kominkowe są dużo tańsze w montażu, a ich zainstalowanie trwa krócej.

Kominki są zrobione z żeliwa lub ze stali, a dzięki precyzyjnemu wykonaniu są szczelne i w pełni bezpieczne w eksploatacji. Dla wielu ludzi słowo piecyk kojarzy się z przestarzałym urządzeniem mogącym zatruć złowrogim czadem bądź zanieczyszczającym powietrze. Współczesne piecyki to jednak produkty w pełni nowoczesne i spełniające najsurowsze wymogi unijne. Wytyczne te dotyczą głównie pomiaru emisji spalin. Warto zaznaczyć, że zarówno piecyki opalane drewnem, jak i te na biomasę korzystają z materiałów odnawialnych co w obecnych czasach jest coraz istotniejszą sprawą. Piecyki kominkowe opalane biomasą są o tyle ekologiczne, że do atmosfery uwalniana jest jedynie taka ilość dwutlenku węgla jaką wcześniej pobrały spalane rośliny w procesie fotosyntezy.

Kominek doda klimatu i ogrzeje Twój dom o każdej porze roku!

Piece kominkowe to nie tylko świetny sposób na ogrzanie domu zimą czy dogrzanie go w okresie przejściowym i, co za tym idzie, uzyskanie komfortu i wygenerowanie realnych oszczędności. Kominek to również świetny element wystroju wnętrza posiadający w sobie coś magicznego. Nie bez powodu mówi się o cieple domowego ogniska. Większość z nas marzy o spokojnym wieczorze przy lampce wina czy kubku ulubionej herbaty tuż obok rozgrzanego kominka. Obserwowanie skaczących płomyków daje nam poczucie bezpieczeństwa i działa relaksująco. Podarowanie sobie tego magicznego klimatu nie jest trudne. Sprawdź ofertę niezawodnych kominków wolnostojących na https://www.defrohome.pl/ .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.