dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Dom i Ogród

Rodzaje rolet zewnętrznych elektrycznych

Zadaniem rolet zewnętrznych jest poprawa jakości funkcjonowania w pomieszczeniach. Komfort ten może wynikać nie tylko z możliwości kontrolowania stopnia nasłonecznienia. Wiele modeli produkowanych obecnie rolet zewnętrznych nie wymaga nawet konieczności samodzielnego ich opuszczania. Wszystko dzięki elektrycznemu napędowi. Na rynku możemy znaleźć wiele typów zewnętrznych rolet elektrycznych. Przedstawiamy Ci te najciekawsze, na które warto zwrócić uwagę.

Wybór producenta rolet zewnętrznych

Zanim przejdziemy do rodzajów rolet elektrycznych, warto wspomnieć, że nie znajdziemy ich w ofercie każdego producenta. Jeśli interesują Cię elektryczne rolety zewnętrzne, Warszawa będzie idealnym miejscem na zrealizowanie swojego pomysłu o inteligentnym systemie rolet. W stolicy znajdziesz firmy przodujące w produkcji rolet elektrycznych.

Rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji

Rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji to typ rolet łączący żaluzje fasadowe z roletami antywłamaniowymi. Dzięki lamelom, w które zostały wyposażone te rolety, mamy pełną dowolność regulowania stopnia nasłonecznienia w pomieszczeniach. Są one również wyposażone w blokadę antywłamaniową, która czyni miejsce zamieszkania, czy pracy znacznie bezpieczniejszym. System sterowania, w który zostały wyposażone, pozwala nie tylko na opuszczanie i podnoszenie rolet z dowolnego miejsca, ale również pozwala utrzymać odpowiednią izolację termiczną. Wszystkimi funkcjami możemy sterować przy użyciu pilota, telefonu, tabletu czy nawet zegarka.

Rolety zewnętrzne solarne

Już sama nazwa zewnętrznych rolet solarnych wskazuję na innowacyjną technologię i sposób działania tego typu rozwiązania. Nie tylko chronią one przed promieniami słońca, ale dodatkowe je wykorzystują. Rozwiązanie to sprawdzi się w szczególności w budynkach, w których do wnęk okiennych nie doprowadzono przewodów elektrycznych pozwalających na bezproblemowe sterowanie napędem. Dodatkowo zostały wyposażone w czujkę nasłonecznienia, która reguluje dopływ światła, tak by stworzyć wewnątrz komfortowe warunki.

Rolety zewnętrzne z napędem hybrydowym

Rolety zewnętrzne z napędem hybrydowym to innowacyjne rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w przypadku zaniku prądu. Wiele osób rezygnuje z rolet napędzanych elektrycznie właśnie ze względu na możliwość wystąpienia przerw w dostawie energii. Rolety hybrydowe całkowicie eliminują tę wadę. Silnik tego typu rolet pobiera bowiem moc, która wystarcza na aż 10 cykli podnoszenia/opuszczania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.