dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Moda

Rodzaje skarpetek – dobierz odpowiednie dla siebie

Skarpetki jako zewnętrzna część naszej bielizny, spełniają kluczową rolę dla naszego komfortu. Dobranie odpowiedniego rodzaju do pogody oraz stylizacji nie powinno być bagatelizowane. Nie ma nic gorszego, niż skarpety przetarte albo z dziurą. Z tego powodu warto zastanowić się nad odświeżeniem bielizny i sprawić sobie idealne skarpetki.

Rodzaje skarpetek ze względu na długość

Skarpetki można podzielić w zależności od długości. Jedne lepiej sprawdzą się podczas zimy, a inne do płytkich butów, które ubieramy na wiosenne spacery.

Najkrótsze kroje skarpet noszą miano balerinek. Osłaniają one jedynie palce u stóp oraz piętę. Dzięki temu idealnie sprawdzą się podczas noszenia płytkich i mocno wyciętych butów. Chociaż modniejsze są damskie egzemplarze, dla panów rynek mody również oferuje szeroką gamę krótkich skarpetek balerinek. Ze względu na fakt noszenia ich w letniej porze roku, skarpetki zazwyczaj wykonane są z cienkiego oraz delikatnego materiału.

Kolejne w kolejności są stopki. One osłaniają całą stopę i nie sięgają kostek. Sprawdzają się idealnie przy krótkich butach, w szczególności sportowych. W ostatnich latach stały się o dość modne i wypierają dłuższe modele. Na rynku jest pełno przeróżnych wzorów skarpet stopek.

Skarpety długie to ten rodzaj, który sięga za kostkę. Pożądane głównie jesienną porą oraz idealnie sprawdzają się do garniturów. Ostatnio modne stały się kolorowe i pełne wzorów długie skarpety, które są noszone nawet nie do pary. Wciąż okazują się niezastąpionym prezentem dla każdego.

Ostatnie są podkolanówki. Te skarpety najczęściej noszone są przez kobiety i to w delikatnej formie, niczym rajstopy. Można jednak znaleźć również wykonane ze zwykłego materiału. Świetnie komponują się podczas chłodnej pogody w zestawie ze spódniczką albo sukienką.

Rodzaje skarpetek ze względu na grubość

Grube i cienkie – takie właśnie można znaleźć skarpetki na rynku odzieżowym. Dostosowane są do pogody, okazji oraz komfortu użytkownika.

Podczas formalnych wyjść dominują cienkie skarpetki wzorowane na rajstopach. Idealnie pasują do stylizacji z damskimi garniturami. Z kolei grube skarpetki sprawdzają się podczas zimy, nie dopuszczając do zmarznięcia stóp.

Skarpety zdrowotne

Trzeba wspomnieć również o funkcji zdrowotnej pewnego rodzaju skarpet. Przeznaczone są one do zwalczania różnych przypadłości. Pomagają chociażby usprawnić krążenie albo zwalczyć żylaki. Znaleźć można egzemplarze skarpet nieuciskających. Inne dostosowane są bezpośrednio do konnej jazdy albo jazdy na nartach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.