dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

ściany przesuwne
Dom i Ogród

Ściany przesuwne – pomysły na wykorzystanie we wnętrzach

Dom to nie tylko ściany, ale doskonale wiemy, że bez nich nie da się funkcjonować. Elementy konstrukcyjne rozdzielające pomieszczenia pozwalają domownikom na zachowanie prywatności, a także swobodne pracowanie czy uczenie się. Co zrobić, gdy nie jesteśmy pewni, czy ściana w danym miejscu jest potrzebna? Zostawić sobie pole manewru, zastępują klasyczne ścianki działowe, ściankami przesuwnymi.

Jeżeli na etapie projektowania wnętrz nie jesteś pewien, czy wolisz mieszkać w domu, gdzie jest duża otwarta przestrzeń, czy raczej wolisz mieć każdy pokój oddzielnie dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musisz tego jednoznacznie określać. Wybierając ściany przesuwne zyskasz dużą swobodę ruchów i możliwość kształtowania przestrzeni na wiele sposobów. Zobacz, gdzie wykorzystać ścianki przesuwne w dom lub mieszkaniu.

Dlaczego ścianki przesuwne?

Możesz zastanawiać się nad tym, czy montaż ścianek działowych ma sens i sprawdzi się w Twoim domu. Konstrukcja jest na tyle minimalistyczna (szyna zazwyczaj nie mieści się na podłodzie, lecz na suficie), że w żaden sposób nie zaburza harmonii ani estetyki wnętrza. W dodatku możesz mieć pewność, że samo przesuwanie jest płynne i niewymagające dużego wysiłku. Maksymalne odsunięcie ścianki sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przestronne i jasne. 

Oddzielanie garderoby od salonu czy korytarza

Zazwyczaj najwięcej pytań dostarcza zabudowa garderoby. Gdy decydujemy się zaaranżować pomieszczenie do przechowywania odzieży i obuwia, zastanawiamy się też nad tym, w jaki sposób oddzielić je od reszty mieszkania. Ścianki przesuwne będą doskonałym wyborem, bo nie będą ingerowały w przestrzeń i zabierały miejsca we wnętrzu sypialni czy przedpokoju. W dodatku dzięki dopasowaniu stylistycznemu do reszty domu staną się elementem, który niemal nie odznacza się na tle tradycyjnych ścian. Inni nie muszą nawet wiedzieć, że za tym panelem skrywa się Twoja garderoba!

Spiżarnia za przesuwaną ścianką

Przesuwana ścianka w funkcjonalny sposób oddzielni kuchnię od spiżarni, sprawiając, że Twoje zapasy będą niewidoczne. Ty jednak zachowasz do nich łatwy i wygodny dostęp, ponieważ w każdej chwili płynnym ruchem przesuniesz element, zapewniając sobie dojście do produktów spożywczych czy gotowych dań. Taki podział pozwala zorganizować wnętrze kuchenne, aby było ergonomiczne i minimalistyczne. 

Ściany przesuwne z powodzeniem można też zastosować w pokoju dziennym, aby wydzielić część sypialnianą czy w sypialni, żeby oddzielić jej wnętrze np. od kącika dziecięcego czy stanowiska do makijażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.