dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Styrodur
Dom i Ogród

Styrodur, czyli świetny wybór przy termoizolacji

Wybranie odpowiednich materiałów termoizolacyjnych zapewni odpowiednią ochronę przed utratami ciepła w budynku. Świetnym rozwiązaniem jest dostępny na rynku polistyren ekstrudowany nazywany styrodurem. Charakteryzuje się ochroną przed wilgocią. Jest to nowa technologia izolacji wnętrz będąca doskonałą alternatywą dla powszechnego styropianu. Płyty styroduru dobrze sprawdzą się na powierzchniach wystawionych na działanie wysokich naprężeń i obciążeń np.: dachy lub garaże. Styrodur posiada niski współczynnik przewodzenia ciepła, przez co nie będzie konieczne stosowanie grubych warstw, tak jak w przypadku konkurencyjnego styropianu. Jak wiadomo na termoizolacji nie powinno się oszczędzać, ponieważ może się to wiązać z większymi kosztami ogrzewania budynku, więc styrodur wydaje się być solidnym wyborem.

Styrodur, na co zwrócić uwagę ?

Styrodur wykonany z polistyrenu ekstrudowanego charakteryzuje się znacznie większą wytrzymałością na substancje w stanie ciekłym np.: wodę, więc dobrze sprawdzi się on przy izolacji miejsc generujących duże straty cieplne takie jak: fundamenty lub dachy. Styrodur jest o wiele twardszy i odporniejszy na wszelkie uszkodzenia mechaniczne niż alternatywne rozwiązania takie jak: styropian lub wełna mineralna. Mimo, że za styrodur cena jest większa to zapewni nam lepszą termoizolację, co przełoży się na mniejsze rachunki związane z ogrzewaniem pomieszczeń. Kolejną przewagą styroduru nad konkurencją  jest jego gładka powierzchnia, która stanowi walor estetyczny. Styrodur nie podtrzymuje ognia, a przy wysokich temperaturach topi się lub ulega zwęgleniu, dzięki czemu można poddać go recyklingowi i nie narażać środowiska na nieodwracalne zanieczyszczenia.

Właściwości ekologiczne styroduru

Styrodur nie podtrzymuje ognia, a przy wysokich temperaturach topi się lub ulega zwęgleniu, dzięki czemu można poddać go recyklingowi i nie narażać środowiska na nieodwracalne zanieczyszczenia. Dodatkowo podczas produkcji styroduru producenci dodają do niego składnik, który opóźnia palność materiału. Dzięki temu, w przypadku wystąpienia pożaru do zapłonu materiału dochodzi dłużej, co o wiele zwiększa poziom bezpieczeństwa osób znajdujących się w pobliżu oraz zapewnia im więcej czasu na skuteczną ewakuację. 

Podsumowanie

Mimo tego, że polistren ekstrudowany bywa droższy od alternatywnej wełny mineralnej lub styropianu warto się na niego zadecydować ze względu na szereg zalet, sprawdzanie się w wymagających sytuacjach, bezpieczeństwo, zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz ekologię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.