dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

najlepsze meble do jadalni
Dom i Ogród

Wybieramy najlepsze meble do jadalni

Kuchnia to zdaniem wielu serce domu. To tam powstają pyszne posiłki, to tam panuje najbardziej swojska atmosfera. Jeżeli metraż domu czy mieszkania na to pozwala, doskonałym uzupełnieniem dla przytulnej kuchni będzie nastrojowa jadalnia. Jakie meble warto rozważyć urządzając stylową jadalnię?

Meble do jadalni – najlepsze komody

Dobrze, aby styl w jakim urządzamy jadalnię, był spójny ze stylem w jakim urządziliśmy kuchnię. Jeżeli w kuchni dominują jasne barwy, np. szalenie modna ostatnimi czasy biel, warto aby aranżacja jadalni nawiązywała do niej kolorystycznie jak i stylistycznie. 

Doskonale sprawdzą się białe komody do jadalni. Najlepsze z nich wykonane są z prawdziwego drewna. Znakomicie sprawdza się drewno dębowe i sosnowe. Dzięki niemu, meble są nie tylko bardzo stylowe i nadają wnętrzom przytulnego klimatu, ale są też bardzo trwałe. 

Co więcej, meble wykonane z drewna charakteryzują się ponadczasowością. Aktualnie będą się prezentować zarówno teraz, jak i po wielu latach. W naturalnym drewnie najpiękniejsze jest usłojenie – dzięki niemu każdy mebel drewniany jest w zasadzie jedyny w swoim rodzaju, wszak na całym świecie nie ma dwóch jednakowych kawałków drewna. Dlatego, decydując się na białe komody do jadalni warto postawić na pomalowane farbą, która nie jest całkiem kryjąca, a pozwala dostrzec unikalny deseń drewna. 

Takie komody mogą być zabudowane całkowicie, lub posiadać dekoracyjne przeszklenie pozwalające wyeksponować zawartość niektórych półek. Dostępne są modele z samymi szufladami, jak i posiadające kombinację szuflad i półek z drzwiczkami. 

Dlaczego komoda może być tak istotnym meblem w jadalni? Otóż będzie idealna aby przechowywać obrusy, zastawę stołową i inne akcesoria przydatne w takim pomieszczeniu. Na jej blacie można umieścić dekoracje, lub oprawione w dekoracyjne ramki zdjęcia rodziny, co nada wystrojowi ciepła.

meble do jadalni

Jadalnia w jasnych barwach – stół i krzesła 

Oczywiście, jak jadalnia to i stół i komfortowe miejsca dla wszystkich domowników. Jeżeli dysponujemy dużą ilością miejsca warto pokusić się o stół okrągły. Jest wygodny w użytkowaniu i znakomicie się prezentuje. Przy nieco mniejszej ilości miejsca zalecamy klasyczny stół prostokątny, który można dosunąć do ściany w razie potrzeby.  Dobierając wymiary stołu należy uwzględnić nie tylko to, czy każdy z użytkowników będzie miał dogodną ilość miejsca dla siebie, ale i czy może swobodnie odsunąć krzesło tak, aby nikomu nie przeszkadzać a i żeby np. stojące z tyłu białe komody do jadalni nie ucierpiały. 

Biała jadalnia?

W artykule skupiliśmy się na meblach w kolorze białym. Dlaczego? Po pierwsze jest to wyraźny trend. Białe meble: komody, stoły, krzesła, witryny i inne, znakomicie się prezentują i dopasowują do wielu stylów aranżacyjnych. Ponadto, biel to nie tylko kolor uspokajający i kojarzący się z harmonią, ale również uniwersalny. Nawet gdy po latach zdecydujemy się na zmianę koloru ścian, białe meble w dalszym ciągu będą pięknie zdobić wnętrze. Tym bardziej, że meble z dobrej jakości drewna to zakup który będzie służyć długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.