dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Kuchnia

Wyjątkowe prezenty na Chrzest Święty dla dziewczynki

Chrzest Święty to niezwykle wyjątkowy dzień. Dla nowonarodzonego dziecka warto wybrać prezent ponadczasowy, jedyny w swoim rodzaju. Szczególnie rodzice chrzestni pragną by upominek od nich był pamiątką na lata. Pozostali goście mogą postawić na bardziej praktyczne prezenty, które z pewnością ucieszą młodych rodziców.

Prezent najbardziej wyjątkowy

Bardzo popularna stały się prezenty personalizowane. Z pewnością taki upominek jest przede wszystkim wyjątkowym. Przykładem takiego prezentu jest srebrna grzechotka, łyżeczka bądź smoczek, na której wygrawerowane jest imię dziecka. W niektórych tego typu prezentach istnieje skrytka przeznaczona na pierwszego mlecznego zęba. Trzeba przyznać, że jest to niesamowita pamiątka na lata. Do takich prezentów aż miło wracać.

Jaki prezent na chrzciny dla dziewczynki?

Dziewczynkom przede wszystkim można kupić kolczyki lub łańcuszek. Są to prezenty na lata, wspaniała pamiątka dla dziecka. Nawet jeśli rodzice nie zamierzają zbyt szybko przekłuwać uszu maleństwa – kolczyki najpewniej zostaną wykorzystane gdy przyjdzie na to odpowiednia pora. Natomiast łańcuszek podarowany w dniu Chrztu Świętego z pewnością posłuży na przykład przy Pierwszej Komunii Świętej. Do łańcuszka można dokupić medalik z grawerem, dzięki czemu upominek będzie zindywidualizowany. W przyszłości taki prezent nie raz będzie przypominał o osobie, która go podarowała.

Prezenty jako dodatek do koperty

Nie każdy lubi robić prezenty, czasami ciężko zdecydować się co konkretnie przyda się rodzicom i maleństwu. Wiele rzeczy może już mieć kupionych, a szkoda by prezent się zdublował. W takich przypadkach niektórzy wolą wręczyć kopertę z pieniędzmi, wierząc że rodzice maluszka będą najlepiej wiedzieli co mu się przyda. W takiej sytuacji chciałoby się jednak dokupić chociaż jakiś malutki, symboliczny prezencik. Takim dodatkiem może być między innymi specjalny album na zdjęcia. Może to być typ albumu, w którym upamiętnione zostają fotografie z Chrztu Świętego lub taki, który upamiętniał będzie cały pierwszy rok życia dziecka. Wspólnie z rodzicami maluszka można tworzyć taką pamiątkę. Po kilkunastu latach przyniesie ona niesamowite wspomnienia. Jest to prezent niedrogi, a jednocześnie stanowi wyjątkową pamiątką, o której nie da się zapomnieć. Oprócz albumu ciekawym pomysłem jest zamówienie lub zrobienie samodzielnie specjalnej metryczki w formie ramki lub obrazku na ścianę. Jest to również niesamowita pamiątka, która może ozdobić pokój maluszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.