dom-szampana.pl

Lifestyle Blog

Dom i Ogród

Zdjęcia przyjaciółek oraz inne ważne fotografie – jak je wyeksponować w domu?

Jednym z najlepszych sposobów na to, aby nadać swojemu wnętrzu niebanalnego charakteru i rysu, jest stworzenie galerii ściennej ze zdjęciami. To mogą być zdjęcia przyjaciółek, rodziny, bliskich osób, ale też fotografie przodków, jeżeli posiada się takie pamiątki. Wystarczy kupić ładne ramki, do których włoży się te zdjęcia, aby udekorować dom, jednocześnie tworząc jedyną w swoim rodzaju wizualną historię swojego życia.

Galeria ścienna w domu – od czego zacząć?

Na początek warto znaleźć kilka inspiracji, których najwięcej jest rzecz jasna w internecie. To właśnie tam można zobaczyć, jak inni tworzą swoje galerie. Pomysłów na to jest sporo. Można pójść w różne metody układania ramek na ścianie. Niektórzy decydują się tylko i wyłącznie na duże ramy, które wiszą w równym rządku, jedna obok drugiej. Wtedy galeria ścienna wygląda na bardzo uporządkowaną. Można też stworzyć mały artystyczny nieład na ścianie, wieszając obok siebie ramki mniejsze i większe, w różnym stylu. Jednym słowem można wybrać symetrię lub totalny chaos, ale zawsze efekt wizualny będzie doskonały. Dużo zależy od tego, na jakie ramki się zdecydujemy. Niektóre z nich mogą być proste i minimalistyczne, a inne bardziej ozdobne. Warto łączyć ze sobą różne style, bo wtedy uzyskuje się naprawdę doskonały efekt. Dlatego też do takiej galerii ściennej można wprowadzić nawet ramki kupione gdzieś na pchlim targu albo w sklepie z antykami. Często mają one mocno ozdobne ramy w kolorze złotym. To teraz bardzo modny dodatek do wnętrz, dlatego wystarczy jedna taka ramka, aby galeria nabrała niebanalnego charakteru. Wspaniałe inspiracje można znaleźć na stronach skandynawskich blogerów, którzy często dzielą się zdjęciami swoich mieszkań.

Co umieścić w ramkach?

Sporo osób zastanawia się nad tym, co umieścić w samych ramkach? Nie każdy ma interesujące fotografie utrzymane w jednym stylu, które będą ładnie ze sobą współgrały powieszone na ścianie. To jednak wcale nie musi być przeszkoda. Zdjęcia mogą być w różnym stylu. Można włożyć fotografie współczesne, jak też zdjęcia sprzed lat. Tak jak już wspominano wcześniej, pięknie prezentują się również pamiątki rodzinne w postaci retro zdjęć na przykład rodziców albo dziadków. Poza tym w galerii ściennej mogą znaleźć się również grafiki, rysunki, plakaty oraz inne ładne rzeczy, które można pięknie zaaranżować na ścianie. Ciekawym pomysłem jest na przykład stworzenie wraz z dzieckiem zielnika, który również później zawiśnie w galerii. Tworzenie ściennej galerii dekoracyjne i może być wspaniałym artystycznym i kreatywnym zajęciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.